1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 10 دي 1398     |     کد : 2106

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز:

انعقاد تفاهم نامه قرآنی بین معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز و اتحاديه موسسات قرآنی استان

 تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداري تبريز و اتحاديه موسسات و تشکلهای فرهنگی  قرآن وعترت استان آذربايجان شرقي در راستای توسعه و ترویج آموزه های قرآنی امضا شد.



حجت الاسلام و المسلمین  احمد حمیدی اعلام کرد: به منظور ایجاد گسترش وترویج آموزش سبک زندگی قرآنی در تربیت و تعالی زندگی اجتماعی و ارائه آموزشهای شهروندی به مخاطبین قرآنی شهرداری، تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداري تبريز و اتحاديه موسسات و تشکلهای فرهنگی  قرآن وعترت استان آذربايجان شرقي امضا شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز با بیان اینکه اولین و مهم‌ترین اصل از اصول شهروندی در جامعه مترقی و متعالی دارا بودن اخلاق قرآنی و منطبق با سیره ائمه اطهار (ع) است تصریح کرد: شهروند نمونه شهروندی است که پیروی از تعالیم وآموزه های قرآنی را به عنوان محور در انجام تمام کارهای خود بکار گیرد.
حمیدی، مشارکت وهمکاری در برگزاری دوره های آموزشی مربیان قرآنی و ارائه گواهی های پایان دوره ای معتبر، ارائه تاییدیه و معرفی موسسات قرآنی توسط اتحادیه به شهرداری جهت برگزاری دوره های مختلف آموزشی قرآن  و همچنین مشارکت وهمکاری در برگزاری کرسی های تلاوت قرآن و محفل انس باقرآن کریم  و جشنواره و مسابقات قرآنی در مراکز فرهنگی شهرداری را از مهمترین مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد.
معاون فرهنگي اجتماعي شهردار تبريز با اشاره به راه اندازي  17 فرهنگسراهاي خصوصی  در سطح شهر تبريز ، آن را ظرفيتي جهت گسترش و توسعه فعاليتهاي قرآني در تبريز دانسته و افزود : فعالان قرآني استان مي توانند  به صورت مشارکتي با شهرداري تبريز در جهت راه اندازي اين فرهنگسراها اقدام و به صورت غيرانتفاعي در اين فرهنگسراها فعاليت کنند.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی گفت : اهمیت آموزش مسائل دینی و مذهبی برای خانواده ها به ویژه نسل جوان از ضروریات می باشد و شهرداری تبریز در این زمینه در طول سال برنامه های ویژه ای را در راستا ی ترویج سبک زندگی قرآنی در مراکز فرهنگی شهرداری برگزار می کند.
وی ابراز امیدواری کرد با  همکاري موسسات قرآني استان  در پربار بودن برنامه هاي قرآنی شهرداری  و نيل به اهداف مربوطه از جمله ترويج سبک زندگي قرآني اقدامات  موثری برای نزدیک شدن به هدف «تبریز، شهر قرآنی» انجام گردد.


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  29
 
 اسلایدر