1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 8 دي 1398     |     کد : 2104

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز عنوان کرد:

آموزش شهروندی، گامی به سوی توسعه‌یافتگی و قانون‌مداری

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز گفت: تمام کشورهای پیشرفته دنیا با آموزش شهروندی به سمت عدالت، توسعه یافتگی و قانون مداری سوق پیدا کرده اند.


 حجت الاسلام احمد حمیدی در گفتگو با برنامه تلویزیونی تبریزیم اظهار داشت: خلاء آموزش‌های شهروندی در نظام آموزشی ایران دیده می‌شد که بر همین اساس سال ۹۶ این آموزش‌ها در ۸۰ مدرسه تبریز آغاز شد و سال ۹۷ نیز در ۳۰۰ مدرسه دیگر ادامه یافت.

او افزود: این مطالبه از سوی شهردار تبریز وجود داشت تا تمام دانش آموزانی که در مدارس تبریز هستند سرفصل های آموزش شهروندی را آموزش ببینند.

حمیدی خاطرنشان کرد: تا امروز ۳۴۰ هزار جلد کتاب آموزش شهروندی بین دانش آموزان تبریزی توزیع شده است به طوری که برای هر پایه تحصیلی یک کتاب برای دانش آموزان و یک کتاب راهنمای تسهیلگران برای معلمان منتشر شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز تاکید بر تدوین این کتب توسط تیم کارشناسی زبده، گفت: آموزش عمومی و احترام به حقوق شهروندی، حمل و نقل و ترافیک، مدیریت پسماند، توسعه پایدار و حفاظت و محیط زیست شهری، گردشگر پذیری و... از جمله محورهای این کتاب‌ها است.

حمیدی به تسری و اشاعه این کتاب ها برای آموزش در استان های دیگر نیز اشاره کرد و افزود: سعی داریم فرهنگ شهرنشینی را با این موضوعات آموزش دهیم تا شهروندان طی پروسه آموزشی چند ساله بتوانند رفتارهای شهرنشینی را آموزش ببینند.

او خاطرنشان کرد: دانش آموزان در خصوص این کتاب ها هیچ نگرانی نداشته باشند چرا که از این مباحث آزمون گرفته نمی شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز در پایان یادآور شد: از تمام منتقدان و صاحب نظران که این کتاب ها را مطالعه کرده اند درخواست داریم و ایرادات احتمالی در این خصوص را بیان کنند.


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  21
 
 اسلایدر