1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 12 آذر 1398     |     کد : 2078

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز :

کتب آموزش شهروندی در نواحی 5 گانه آموزش وپرورش توزیع شد

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز خبرداد :کتب آموزش شهروندی به تعداد 354 هزارو پانصد جلد در نواحی 5 گانه آموزش وپرورش توزیع شد.حجت الاسلام احمد حمیدی با اعلام این خبر گفت: 322 هزار و پانصد جلد کتب آموزش شهروندی ویژه دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی  و 32 هزار جلد تسهیلگری ویژه معلمان ومربیان در نواحی 5 گانه آموزش وپرورش با همکاری مدیریت فرهنگی مناطق دهگانه واداره کل  آموزش وپروش توزیع شد.

حمیدی با بیان اینکه این کتاب‌ها در هفته هاتی آتی طی مراسمی با حضور یک مقام عالی کشوری رونمایی خواهد شد، اظهار داشت: برای تدریس این کتاب‌ها حدود یک هزار و ۲۰ نفر مدرس از معلمان و مربیان مدارس ابتدایی و پیش دبستانی آموزش و پرورش و مربیان مراکز فرهنگی شهرداری آموزش دیده اند..
او ادامه داد: این مباحث با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان، از مقطع ابتدایی تا دبیرستان برای دانش آموزان تبریزی آموزش داده می شود.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز افزود: برای نخستین بار در ایران مجموعه کتب فرهنگ شهروندی  به همت معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز وبا مشارکت  خانه محیط زیست وتوسعه پایدار در تبریزبا آخرین شیوه های آموزش شهروندی رایج در دنیا جهت ارائه در مدارس تهیه وتدوین شده است.
حمیدی گفت: کتب تدوین شده ویژه آموزش شهروندی امسال در ۲۲۴۹ مدرسه تبریزو13هزار کلاس  توسط مربیان و معلمان آموزش دیده آموزش پرورش و شهرداری تبریز به دانش آموزان ارائه خواهد شد.
برای نخستین بار در ایران مجموعه کتب آموزش شهروندی توسط شهرداری تبریز  در ۲۶ جلد گردآوری و چاپ شده است که ۱۳ جلد ویژه دانش آموزان و ۱۳ جلد آن ویژه مربیان  است .کتب تدوین شده ویژه آموزش شهروندی در سرفصل‌های آموزش عمومی و احترام به حقوق شهروندی، حمل ونقل و ترافیک، خدمات ایمنی و آتش نشانی، مدیریت پسماند، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، غنی سازی اوقات فراغت، گردشگرپذیری و توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست به دانش آموزان ارائه خواهد شد.
 


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  43
 
 اسلایدر