1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 7 آذر 1398     |     کد : 2076

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز :

اهتمام ویژه شهرداری در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهراز اهتمام ویژه شهرداری در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خبر داد .


معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر  از برگزاری 24ویژه برنامه اصلی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خبر داد و گفت: شهرداری تبریز در راستای توسعه و عمق بخشی به فعالیت های فرهنگی، اهتمام ویژه ای به ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی داشته و درصدد است تا با مشارکت و همراهی اهالی فرهنگ و هنر، گام های مؤثری در تعالی فرهنگی شهروندان تبریزی  بردارد. در همین راستا اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در دستور کار قرار گرفته است.
حجت الاسلام احمد حمیدی از برگزاری  205جلسه خلاصه نویسی و معرفی کتاب و 36 جلسه نقد کتاب  در طی سال جاری در مراکز فرهنگی مناطق دهگانه شهرداری تبریز خبر داده وافزود:  برنامه هایی مثل مسابقه های کتابخوانی در مناسبت های مختلف، سلسله برنامه های خاطره گویی، کارگاه تخصصی قصه گویی، سلسله نشستهای یک ماه یک کتاب، سلسله جلسات شعر خط سوم  و سلسله جلسات مثنوی خوانی در مراکز فرهنگی تبریز و تقدیر از اعضای فعال کتابخانه های موجود در فرهنگسراها و تجلیل از  اعضای قبولی کنکور و.... در این زمینه انحام می شود.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز در ادامه گفت: شهرداری تبریز در تلاش است تا با ایجاد زیرساخت های لازم و تجهیز کتابخانه های این شهر بتواند در زمینه تشویق شهروندان به کتابخوانی تاثیرگذار باشد و در همین راستا 4 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف از جمله سبک زندگی ایرانی اسلامی، اخلاق شهروندی و کتب مختلف آموزشی خریداری و همچنین 4 هزار جلد کتاب به کتابخانه های شهرداری در  هشت ماه سال98 اهدا شده است
وی از  راه اندازی ایستگاه ها وپاتوق های مطالعه   در پارک ها ی تبریز خبر داده وگفت: در پارکهای شنب غازان ،پارک رضوان و پارک رسالت ایستگاه مطالعه راه اندازی شده است و همچنین پاتوق های مطالعه  در پارکهای  پارک رضوان ،پارک قراملک، پارک رسالت ،پارک صنعت، پارک آنا ،پارک باغمیشه  و پارک بانوی مهر در راستای ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه جهت تشویق و ترغیب شهروندان  به مطالعه به طور منظم در طول سال  برگزار میشود.
حمیدی همچنین  با اشاره به  راه اندازی کافه کتاب حال خوب به عنوان یکی از اولین مراکز کتابخانه های پارکی سطح شهر تبریز در پارک رضوان و کافه کتاب در خاوران گفت: در کافه کتاب ، مراجعه کنندگان می توانند با بحث و تبادل نظر در رابطه با موضوع مطالعات ، انواع کتابهای اجتماعی، فرهنگی، علمی، خانواده ، هنری و... را برای مطالعه به امانت بگیرند.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از افزایش صندلی‌های قرائتخانه های شهرداری تبریز به 3000 صندلی خبر داده و افزود : ۵۰ قرائتخانه در این مجموعه، در دو شیفیت قبل و بعد از شهر به عموم شهروندان به خصوص دانش آموزان و دانشجویان خدمات کتابخوانی ارایه می دهند.
 


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  45
 
 اسلایدر