1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 3 آذر 1398     |     کد : 2075

گذرهای فرهنگ وهنر نماد تاریخی وهویتی شهر هستند

جلسه هماهنگی طرح ایجاد گذر فرهنگ وهنر در محدوده‌های تاریخی تبریز باحضور معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز ،شهردار منطقه 8 تبریز ، سرپرست سازمان فرهنگی و  نمایندگان ادارات کل فرهنگ و ارشاد و میراث فرهنگی در دفتر معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد.


معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در این جلسه گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ همکاری به منظور توسعه کسب و کارهای فرهنگی و هنری و راه‌اندازی گذرهای فرهنگ و هنر در تبریز میان شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان طرح ایجاد گذر فرهنگی در محدوده‌های تاریخی تبریز برای گسترش فعالیت‌های عمومی فرهنگی و رونق گردشگری در کلانشهر تبریز اجرا می‌شود.
حجت الاسلام احمد حمیدی  گفت:حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در راه اندازی کسب و کار فرهنگی، پشتیبانی از کارآفرینی و فعالیت های نوآورانه در حوزه فرهنگ و هنر، فراهم آوردن امکانات لازم برای افزایش دسترسی مردم به آثار فرهنگی و هنری، افزایش نشاط اجتماعی، کمک به توسعه پایدار شهری و احیای هویت فرهنگی شهرها از اهداف عمده طرح یادشده است.
حجت الاسلام احمد حمیدی  گفت: تبریز به عنوان شهری با هویت تاریخی چند هزار ساله، غنی از چنین معابر و گذر‌های تاریخی است که می‌توان با برنامه ریزی در زمینه کالبدی و نرم افزاری از ظرفیت آن‌ها برای بیان مفاهیم فرهنگی و هنری بهره جست.
دکتر مدبر شهردار منطقه 8 نیز در این جلسه  با اشاره به ضرورت توسعه و ایجاد مکان‌های رفاهی، تجاری، گردشگری و تفریحی در بافت تاریخی فرهنگی تبریز گفت: شهرداری منطقه ۸تمام  تلاش خود را در راستای طرح ایجاد گذر فرهنگی در محدوده‌های تاریخی تبریز بکار خواهد گرفت .
مقرر گردید جلسه بعدی طرح ایجاد گذر فرهنگی در محدوده‌های تاریخی تبریز با موضوع بررسی روکارشناسی محل های  مورد توافق  برای ایجاد گذر فرهنگ و هنر به میزبانی شهرداری منطقه هشت برگزار شود.
 


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر