1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 30 مهر 1398     |     کد : 2065

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردارتبریز:

فرهنگسراها به سمت تخصصی شدن حرکت کنند

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز با اعلام اینکه لازم است  فرهنگسراها  به سمت تخصصی شدن حرکت کنند ادامه داد: با توجه به نقش فرهنگ در جامعه و نیز مقابله با تهاجمات فرهنگی ، فرهنگسراها باید به سمت و سوی تخصصی حرکت کنند.


حجت الاسلام احمد حمیدی در جلسه مدیران فرهنگسراهای خصوصی، اجرای طرح فرهنگسرا های خصوصی  را اقدامی مبارک از طرف شهرداری برای ارتقاء فرهنگ عمومی و افزایش سرانه فرهنگی شهر عنوان کرد.
حجت الاسلام حمیدی در این جلسه با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز به عنوان ستاد سیاستگذار رسالتی مهم برای ارائه آموزشهای شهروندی دارد افزود: ارتقاء فرهنگ شهروندی ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، ترویج سبک زندگی ایرانی _اسلامی، جلب مشارکت های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد  نشاط اجتماعی از اولویت های مسائل فرهنگی است که باید با راهبردهای فرهنگی خلاقانه در راستای فرهنگ‌سازی گام برداریم.
.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز از محورهاي اصلی فعاليت فرهنگسراها  را آموزش  شهروندی خواند و گفت: هدف اصلي فعاليت فرهنگ سراها ارتقاء فرهنگ شهروندي است تا بتوانيم به شهر فرهنگي و شهروندان خوب دست پیدا کنیم .
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردارتبریز، با اشاره به بحث انتخابات مجلس پیش رو  اذعان داشت: با وجود رغبت و تمایل برای انتخاب نمایندگان شایسته و پرتوان، رویکرد کاری، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز دراین باره عدم گرایش به لیست، گروه و یا فرد خاصی می باشد و تلاش داریم طبق سنوات قبل، با بی طرفی کامل، فضاسازی و اطلاع رسانی وسیع و همه جانبه ای داشته باشیم تا زمینه حضور گسترده همشهریان عزیز را در این عرصه خطیر و مهم فراهم نماییم.
حمیدی، با اشاره به ظرفیت گسترده مراکز فرهنگی شهرداری افزود: این ظرفیت گسترده، ممکن است در آستانه انتخابات، برخی نامزدها را به سمت فرهنگسراها سوق دهد؛ به همین منظور، ضروری است که مدیران فرهنگسراها دقت لازم را در این مورد داشته باشند.
برپایی نمایشگاههای فصلی و سوغات  ، معرفی کتاب  خوب و ترویج فرهنگ کتابخوانی  و  برگزاری دورهمی های خانوادگی در اولویت قراردادن آموزشهای شهروندی  باشیوه های قصه محور و مشارکت جمعی با استفاده از کتب فرهنگ شهروندی و نظارت بر فعالیتهای فرهنگسراهای خصوصی از جمله مواردی بود که معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در این جلسه  تاکید داشتند.
.در ادامه جلسه نیز مدیران فرهنگسراهای خصوصی نکته نظرات خود را در در خصوص مسائل مربوط به اجرای برنامه های فرهنگی وهنری وآموزشی همچنین مشکلات ودغدغه ها و نیازهای خود را در حوزه فرهنگی واجتماعی مطرح کردند.
گفتنی است:پس از تصویب آیین نامه فرهنگسراهای خصوصی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تعداد زیادی  درخواست فعالیت فرهنگسرای خصوصی  به دبیرخانه فرهنگسرای خصوصی وصول شده بودکه  با صدور مجوز ۱1 فرهنگسرا توسط معاونت فرهنگی شهرداری تبریز این فرهنگسراها در سطح شهر فعالیت میکنندهمچنین   با صدور مجوز  7 فرهنگسرای خصوصی  دیگر نیز  طی روزهای آتی این فرهنگسراها  به طور رسمی فعالیت خود را درسطح شهر آغاز خواهند کرد


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  91
 
 اسلایدر