1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398     |     کد : 2058

با حضور معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز:

 دوازدهمین فرهنگسرای خصوصی افتتاح شد

دوازدهمین فرهنگسرای خصوصی شهرداری کلانشهر تبریزبا عنوان فرهنگسرای خصوصی مادر و کودک امید با حضور حجت الاسلام احمد حمیدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و  جمع کثیری از فرهنگ دوستان، هنرمندان، مسئولین و شهروندان تبریزی شروع بکار کرد.حجت الاسلام احمد حمیدی در آئین گشایش این فرهنگسرای خصوصی هدف از  اجرای طرح فرهنگسرا های خصوصی  را مشارکت دادن بخش خصوصی و فعالین حوزۀ فرهنگی وهنری درتحقق سیاستهای فرهنگی ،ارتقاء قابلیت ها و توانمندیهای فردی وجمعی شهروندان وافزایش تعداد مراکز فرهنگی شهر تبریز به منظور سهولت در دسترسی به مراکز فرهنگی  عنوان  نمود
حمیدی افزود: شهرداری تبریز با راه اندازی فرهنگسراهای خصوصی به دنبال ارتقاء فرهنگ شهروندی وبسترسازی مطلوب برای مشارکت شهروندان در امور شهری است.
حجت الاسلام احمد حمیدی با اشاره به اولویت‌های اجرایی برنامه‌های فرهنگسراهای خصوصی گفت:آموزشهای شهروندی، توجه ویژه به هویت ملی و محلی شهروندان و مخاطبان، ترویج سبک زندگی ایرانی _اسلامی، جلب مشارکت های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد  نشاط اجتماعی از اولویت های مسائل فرهنگی است که باید با راهبردهای فرهنگی خلاقانه در جهت نیل به این اهداف گام برداریم.
حمیدی با بیان اینکه فرهنگسرای خصوصی مادر و کودک  بستری مناسب برای رفع نیازهای فرهنگی- آموزش کودکان است اعلام کرد: بهترین روش انتقال مفاهیم تربیتی و شهرنشینی و فرهنگی به کودکان بازی و قصه میباشد.
وی افزود: از مزایای مهم مراکز فرهنگی شهردای تبریز و فرهنگسراهای خصوصی اینست که در  این مراکز  فضای مناسب فراهم میشود  که  کودک بتواند  در کنار مادر موضوعات اجتماعی و تربیتی را در قالب بازی و قصه یاد بگیرد.
حمیدی در پایان  بااعلام اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز به عنوان ستاد سیاستگذار رسالتی مهم برای ارائه آموزشهای شهروندی دارد اظهار امیدواری کرد: با اجرای  طرح فرهنگسراهای خصوصی  و سیاستگذاری های صحیح و اصولی در مراکز فرهنگی بتوانیم شاهد پیشرفت روزافزون حوزه فرهنگی شهرمان باشیم.
 
گفتنی است: فرهنگسرای خصوصی مادر و کودک امید شامل بخش های مختلف بازی های های حسی-حرکتی،باری های فکری،بازی های وانمودی و مشاغل و فضای آموزشی برای آموزشهای علمی،فرهنگی و هنری می باشد


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  136
 
 اسلایدر