1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 18 بهمن 1397     |     کد : 1883

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز خبر داد:

برگزاری 22 محفل انس با قرآن به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه و دهه مبارک فجر

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  خبر داد: با همت مدیریت فرهنگی وهنری مناطق دهگانه شهرداری تبریز22 محفل انس با قرآن به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه و دهه مبارک فجر با حضور شهروندان در مراکز فرهنگی و مساجد برگزار شد.

حجت الاسلام احمد حمیدی، توسعه و ترویج قرآن، رشد و تعالی معرفت دینی در پرتو انس با قرآن کریم، ترویج فرهنگ قرآن خوانی و قرائت قرآن ، معطر نمودن فضای شهر به نور تلاوت قرآن و ترویج هنر تلاوت قرآن را از جمله اهداف برپایی محافل انس با قرآن در مراکز فرهنگی شهرداری عنوان کرد.
وی تاکید کرد: شهرداری تبریز با رویکرد ترویج فرهنگ قرآنی تلاش می‌کند با برگزاری چنین برنامه‌هایی ضمن فرهنگ سازی، توجه خانواده‌ها بخصوص جوانان و نوجوانان را به این کتاب انسان ساز جلب کند.
وی با اشاره به فعالیتهای گسترده قرآنی شهرداری تبریز گفت: شهرداری یک نهاد اجتماعی است که در حوزه‏های مختلف و متنوع و برای عموم شهروندان برنامههای مختلف را ارائه میکند که از جمله آن، فعالیتهای قرآنی است که در اولویت برنامههای این معاونت قرار دارد.
حمیدی در ادامه به تبیین دیگر برنامه دهه فجر شهرداری تبریز پرداخت و اظهار داشت:بیش از 400 برنامه در قالب  همایشها ، نمایشگاههای صنایع دستی ،محافل انس با قرآن کریم ، ومسابقات فرهنگی وهنری ، برگزاری شب های شعر وخاطره وسلسله نشست های فجر فاطمی و جشن های شهروندی  در ایام دهه فجر در مراکز فرهنگی اجرا میشوند
گفتنی است محافل انس با قرآن در ایام الله دهه مبارک فجردر سطح مساجد به صورت مستمر پیگیری و اجرا می‌شود.


 
 اسلایدر