1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : چهارشنبه 26 دي 1397     |     کد : 1874

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز :

شهرداری تبریز به عنوان نهاد فعال و شایسته تقدیر در امر ترویج فرهنگ نماز معرفی شد

معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداري تبریزبرای چهارمین سال متوالی رتبه شايسته تقدير را در ارزيابي‌هاي ستاد اقامه نماز استان کسب کرد.

معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداري تبریزبرای چهارمین سال متوالی رتبه شايسته تقدير را در ارزيابي‌هاي ستاد اقامه نماز استان کسب کرد.
به گزارش معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز، فعالان عرصه ترویج فرهنگ نماز در آذربایجان شرقی در جلسه  استانی نماز مورد تقدیر قرار گرفتند و در بین ادارات استان معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداري تبریزبرای چهارمین سال متوالی رتبه شايسته تقدير را در ارزيابي‌هاي ستاد اقامه نماز استان در اجراي برنامه‌هاي ابلاغي در ترويج و توسعه فرهنگ نوراني نماز کسب کرد.

حجت الاسلام احمد حمیدی معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز با اعلام اين خبر گفت: شهرداری تبریز براساس دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌های ستاد اقامه نماز استان ، همواره در راستای بسترسازی، ترویج ، اشاعه و تبلیغ اقامه نماز در داخل مجموعه شهرداری و بین پرسنل و مدیران و نیز در سطح شهر حرکت کرده و خدمات قابل توجهی نیز در این بخش ارایه کرده است.
 
حجت الاسلام احمد حميدي با تأکید بر اهمیت و جایگاه نماز به عنوان ستون دین و اصلی‌ترین فریضه توصیه شده اسلام و پیامبر اعظم(ص)  گفت: :خانواده بزرگ شهرداري تبریزضمن توجه جدي به فريضه نماز ،نسبت به برنامه ريزي راهبردي در فضاهاي عمومي شهري خصوصأ پارك ها و مساجد در راستاي اشاعه فرهنگ غني و اصيل اسلامي قدم بر می دارد.
 
حجت الاسلام د حمیدی  با اشاره به اهم اقدامات شهرداری طی سال‌های اخیر در حوزه اشاعه و ترویج اقامه نماز ، شبانه روزی کردن 24 مسجد  در سطح مناطق ده گانه شهرداری تبریز  ، افزایش مراکز اقامه نماز جماعت به 60 مرکز در مجموعه شهرداری تبریز، واحدا ث وراه اندازی نماز خانه در سطح پارکهای مناطق شهری پخش اذان از بلندگوی پارک‌ها و بوستان‌های محلی، نصب تابلوهای راهنما در مسیرهای منتهی به نمازخانه‌ها و مساجد، را از جمله اقدامات مهم شهرداری در این بخش اعلام کرد.
 
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  خاطرنشان کرد:  کمک به تجهیز و نوسازی مساجد، ایجاد نمازخانه‌های عمومی در سطح شهر، برقراری مرتب نماز جماعت در داخل مناطق، سازمان‌ ها و معاونت‌های شهرداری، ، برنامه‌ریزی در راستای تبلیغ نماز در سطح جامعه از طریق برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی برپایی دوره‌های توجیهی برای ائمه جماعت شهرداری، مشارکت در اجرای برنامه‌های موضوعی نماز، کمک به بازسازی و احداث سرویس‌های بهداشتی مساجد،  برنامه‌ریزی برای تبلیغات محیطی در خصوص نماز و  نصب تابلوهای حد ترخص شرعی در مناطق  دهگانه و ده‌ها برنامه دیگر از اهم اقدامات شهرداری تبریز ، مناطق و سازمان‌های تابعه در بخش ترویج، اشاعه و اقامه نماز به شمار می‌رود.
 
حمیدی در پایان  با تأکید بر اینکه شهرداری تبریز طی سال‌های گذشته با تقویت و توسعه فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآنی، مذهبی و دینی با محوریت موضوع نماز گام‌های عملی برای ترویج فرهنگ نماز برداشته است از عزم جدی این مجموعه برای توسعه این قبیل برنامه‌ها  خبر داد.
 


 
 اسلایدر