1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 24 دي 1397     |     کد : 1873

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز:

برگزاری سلسله نشست های مقابله با خشونت در مراکز فرهنگی شهرداری

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز از  برگزاری سلسله نشست های مقابله با خشونت در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز  خبر داد.


حجت الاسلام احمد حمیدی با اعلام این خبر گفت: این نشست ها که با هماهنگی معاونت اجتماعی، فرهنگی شهرداری کلانشهر تبریز برگزار می گردد پیرامون مقابله با خشونت در خانواده و جامعه بوده و در مورد یکی از هیجان های پیچیده انسان که همان خشم است راههای پیشگیری و روش های مقابله با آن و آرام سازی افراد و خانواده ها آموزش داده می شود.
 وی گفت: این نشست ها با هدف رشد و تعالی خانواده ،استواری اجتماع، عفو و بخشش ،رعایت اخلاق حسنه ،محبت ورزی، مثبت‌نگری، تربیت موفق فرزندان، ارزش و احترام، قداست خانواده ،نقش الگوی رفتاری والدین در خانواده و... برگزارگردید.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری با تاکید بر اینکه خانواده شاکله اصلی و بنیان اولیه جامعه را تشکیل می دهد ادامه داد: ا گر بخواهیم جامعه اعتدال گرا و خانواده  بدون افراط و تفریط داشته باشیم باید عوامل خشونت ها و نگرش های افراطی در خانواده و تفاوت واکنش افراد به خشم را بشناسیم و راهکارها و روشهای مقابله را بیاموزیم.
حجت الاسلام احمد حمیدی با بیان اینکه  کلید اصلی و راهکار ارتقای سطح زندگی ایرانی و اسلامی آموزش است  ادامه داد:  کارگاه ها و کلاس های آموزش شهروندی در مباحث گوناگون علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی، روانشناسی و مشاوره، ،بهداشت وسلامت، كارآفريني، مهارتهاي زندگي و پيشگيري از اعتياد در ، مراکز فرهنگی شهرداری در طول سال جریان هستند كه در سالجاری بیش از 60 هزار نفر از شهروندان در رده های سنی مختلف در برنامه های آموزشی شهرداری شرکت کرده اند.
گفتنی است :سلسله نشستهای مقابله با خشم به همت مدیریت امور بانوان و خانواده معاونت فرهنگی و اجتماعی و با همکاری مدیریت امور اجتماعی  در پارکهای بانوان، فرهنگسراها و خانه های سلامت برگزار شد.
 


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  33
 
 اسلایدر