1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : چهارشنبه 19 دي 1397     |     کد : 1872

معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداری تبریز:

برگزاری بیش از  400 عنوان برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز ، در نشست با مدیران فرهنگی مناطق دهگانه در فرهنگسرای الغدیر، از برگزاری بیش از  400 عنوان برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.


حجت الاسلام احمد حمیدی  با تاکید بر نوآوری در اجرای ویژه برنامه های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: این برنامه ها با رویکرد مشارکت مردمی در مناطق دهگانه شهرداری اجرا می شود.
حجت الاسلام احمد حمیدی با بیان ارزش های انقلاب اسلامی و اهمیت گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: عزت، اقتدار و استقلال ایران اسلامی سرمایه‌ها و دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی بوده و همه باید با تمام توان مدافع آن باشیم.
وی با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای براندازی و توطئه چینی علیه نظام جمهوری اسلامی استفاده می کنند، گفت: برای خنثی کردن توطئه های دشمنان تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و امید آفرینی در جامعه امری ضروری است
وی افزود: برای تثبیت اهداف و آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی باید بیش از پیش از هر فرصتی برای معرفی و شناساندن انقلاب و ارکان آن به جهانیان استفاده شود
معاون فرهنگی شهرداری تبریز برگزاری جشن‌های دهه فجر و گفتمان انقلاب اسلامی را از جمله برنامه‌های فرهنگی شهرداری تبریز عنوان کرد و گفت: بیش از 400برنامه فرهنگی وهنری  به مناسبت دهه فجر  در  مراکز فرهنگی شهرداری برگزار می‌شود.
حجت الاسلام احمد حميدي در خصوص جشن هاي شهروندي گفت : اجرای 30جشن  انقلاب با رویکرد محله محوری در محلات مناطق دهگانه سه محله در هر منطقه   ، برگزاري10 جشن  بزرگ پيروزي  انقلاب ويژه شهروندان در در سالن هایی با گنجایش 5 هزار تا 10 هزار نفر برای شهروندان ،اجرای نمایشهای خیابانی در نقاط مختلف شهر،برگزاري چله انقلاب  و برگزاري جشنواره فجر فاطمی  در فرهنگسرای الغدیر، حضور اتوبوس شادی پیام انقلاب  در محلات و مناطق کم برخوردارو اجراي برنامه جنگ شادي با محتواي فرهنگي براي پرسنل وخانواده محترمشان  در مناطق دهگانه شهرداري از جمله اين برنامه ها است
حمیدی در ادامه به تبیین دیگر برنامه دهه فجر شهرداری تبریز پرداخت و اظهار داشت: در کنار برنامه های ذکر شده  برگزاری مسابقات بزرگ قرآنی با حضور قاریان بین المللی توسط منطقه 7 شهرداری  تبریز برگزاری محافل انس با  قرآن  و برگزاری شب خاطره در مراکز فرهنگی شهرداری  برنامه ریزی شده که در دهه فجر به نمایش عموم در خواهد آمد.
حمیدی   با اشاره به هم‌زمانی ایام فاطمیه با ایام الله دهه فجر بر ضرورت حفظ شعائر این ایام و نقش‌آفرینی زنان در پیروزی انقلاب اسلامی تاکید نمود.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریزبا تاکید  بر  استفاده از شیوه‌های نو و  خلاقانه در فضاسازی شهری گفت:امسال فضاسازی شهری برای بزرگداشت ایام دهه فجر با نصب  40 تابلو با مضامین انقلاب اسلامی و جملات گهر بار حضرت امام (ره)   در 10 نقطه شهر تحت عنوان  مسیر فجر  و نصب المانهای انقلاب در مسیر راهپیمایی انجام می شود.
وی برپایی  نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی شهرداری ها  در طول چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی  در مناطق دهگانه شهرداری تبریز و برپایی نمایشگاههای مختلف فرهنگی  هنری در مراکز فرهنگی شهرداری  را از دیگر برنامه های شهرداری تبریز عنوان کرد
وی همچنین از  اکران فیلم های جشنواره عمار ومستندات انقلاب و فیلم های سینمایی در طول دهه فجر  در سالنهای آمفی تئاتر شهرداری تبریز خبرداد .

در این نشست ، مدیران فرهنگی مناطق دهگانه شهرداری تبریز نکته نظرات خود را در خصوص اجرای هرچه بهتر برنامه‌های دهه فجر اعلام کردندوکلیات برگزاری این برنامه ها و نحوه بهره گیری از ظرفیت فرهنگی، اجتماعی و هنری شهرداری به منظور پاسداشت متفاوت و هرچه بهتر حماسه مردم در بهمن 57 مورد بررسی قرار گرفت.
 


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  73
 
 اسلایدر