1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 17 دي 1397     |     کد : 1871

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز عنوان کرد:

گفتمان انقلاب و نشاط اجتماعی رویکرد برنامه های دهه فجر شهرداری

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز گفت: طرح گفتمان های انقلاب و ایجاد نشاط اجتماعی رویکردهای اصلی برنامه های دهه فجر شهرداری تبریز است.

 

جلسه شورای مدیران فرهنگی شهرداری تبریز به ریاست معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز و با حضور مدیران ستادی معاونت فرهنگی واجتماعی  در خصوص برنامه ریزی برای اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در ایام الله دهه ی فجر برگزار گردید.
در این جلسه کلیات اجرای این برنامه ها  و نحوه ی بهره گیری از ظرفیت فرهنگی، اجتماعی و هنری شهرداری تبریز  به منظور پاسداشت هرچه بهتر و باشکوهتر حماسه ی مردم در بهمن ماه 57  مورد بررسی قرار گرفت.
حجت الاسلام حمیدی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریزدر این جلسه  با بیان ارزشهای انقلاب اسلامی و اهمیت گرامیداشت ایام الله دهه ی مبارک فجر گفت: عظمت و اقتدار ایران اسلامی مرهون دستاوردهای انقلاب اسلامی است و ویژه برنامه‌های دهه فجر تجدید میثاق آحاد ملت با آرمانهای امام و شهدا است.
وی با اشاره  به اهمیت برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی داشت و گفت:عدد 40 در آموزه های دینی نشانه عقلانیت می باشد لذا برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی به معنای رسیدن انقلاب به مرحله پختگی است.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  گفت: آیین جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، باید با رویکرد جدید و استفاده از شیوه‌های نو و همراه با اقدامات خلاقانه باشد.
حجت الاسلام احمد حمیدی  رویکرد "نشاط  عمومی" را یکی از شاخصه های برنامه های دهه فجر سال جاری عنوان کرد وتاکید کرد: امسال فضاسازی مناسب با روحیات مردم و نشاط اجتماعی برگزار خواهد شد و نسبت به سال های گذشته با توجه به اهمیت ویژه دهه فجر در سال جاری تلاش برای حضور حداکثر مردم در راهپیمایی 22 بهمن انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه رویکرد شهرداری ورود به گفتمان انقلاب اسلامی است تا برای نسل جدید واقعیت‌های دوران انقلاب تبیین شود، افزود: در برابر هجمه‌های شدید دشمنان برای مواجهه با انقلاب اسلامی، تبیین واقعیت‌های دیروز، دستاوردهای امروز و چشم‌انداز آینده در این رویکرد موردتوجه جدی قرار گرفته است.
حمیدی  در پایان ابراز امیدواری کرد: جشن انقلاب اسلامی امسال، با برگزاری جنگ‌های شاد، آذین بندی‌ها و توسعه نشاط و برنامه‌های فرهنگی، نمایشگاههای مختلف با توجه به اهمیتی که در این زمینه است، به صورت برجسته‌ای در سطح شهر نمود پیدا کند
در این جلسه همچنین با اشاره به هم‌زمانی ایام فاطمیه با ایام الله دهه فجر بر ضرورت حفظ شعائر این ایام و نقش‌آفرینی زنان در پیروزی انقلاب اسلامی تاکید شد
 


 
 اسلایدر