1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 10 دي 1397     |     کد : 1869

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز:

رویکرد مدیریت شهری ایجاد بستر مناسب برای تقویت و توانمندسازی زنان است

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریزدر جلسه هم اندیشی با مسئولین پارکهای بانوان شهرداری گفت: رویکرد مدیریت شهری ایجاد بستر مناسب برای تقویت و توانمندسازی زنان است.

حجت الاسلام احمد حمیدی  به سیاستهای معاونت فرهنگی واجتماعی  شهرداری تبریز  در حوزه امور بانوان و خانواده  اشاره و عنوان کرد: تحکیم بنیان خانواده اساس هدایت جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می آید و  با مدنظر قرار دادن این موضوع شهرداری تبریز گسترش تحکیم خانواده را در راس راهبرد های اجتماعی خود قرار داده است و تا کنون توانسته منشا خدمات بیشماری در این حوزه  باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز  با بیان اینکه جامعه پویا مبتنی بر ایمان الهی راهی جز سرمایه‌گذاری بر کانون خانواده و ستون خانواده یعنی مادران ندارد، گفت: در کنار ایجاد خانه‌های سلامت و فرهنگسراها  توسعه زیرساخت‌های تفریحی وورزشی بانوان  نقش مهمی در ارتقای شاخص‌های سلامتی شهروندان خواهد داشت.
حمیدی با اشاره به اینکه فضای ایجاد شده در پارک  های بانوان گامی موثر جهت غنی سازی اوقات فراغت بانوان است افزود: ایجاد فضای امن فرهنگی برای بانوان مصداق سرمایه گذاری بر کانون خانواده است و  حفظ حریم خصوصی بانوان باید به عنوان مهمترین اصل برای مسئولین شهری در اولویت باشد.
حجت الاسلام احمد حمیدی با اشاره به جمعیت 50 درصدی زنان در جامعه تاکید کرد: این قشر نقش تعیین کننده ای را در بنیاد خانواده و شکل گیری جامعه سالم و نوع ارتباطات، تعامل و فعالیت های اجتماعی برعهده دارد و با توجه به ویژگیهای خاص و مسایل و مشکلات مبتلابه آنان اقتضاء دارد  با برنامه ریزی های لازم به نحو موثر در جهت برآورد نیازهای بانوان اقدام شود.
حمیدی در پایان ضمن تشکر از مدیریت امور بانوان وخانواده معاونت فرهنگی واجتماعی نسبت به برگزاری مستمر این جلسات تاکید نمود.
در ادامه جلسه نیز مسئولین  پارکهای بانوان نیز ضمن بیان  نکته نظرات خود را در در خصوص مسائل مربوط به اجرای برنامه های فرهنگی وهنری وآموزشی در پارکهای بانوان  بخشی از مشکلات ودغدغه ها و نیازهای خود را در حوزه فرهنگی واجتماعی مطرح کردند.
 
 


 
 اسلایدر