1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 28 آبان 1397     |     کد : 1859

رئیس دانشگاه بین المللی ادیان و مذاهب:

تبریز بوی ولایت می دهد / تاریخ ایران و انقلاب وامدار مردم تبریز است

رئیس دانشگاه بین المللی ادیان و مذاهب اظهار داشت: این سرزمین بوی ولایت می دهد، مردم تبریز در بسیاری از رویدادهای مهم تاریخی و فرهنگی سده های اخیر پیشگام بوده اند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب، در اولین مراسم سلسله همایش های "جامعه مهدوی، وظایف و مسئولیت ها" با تاکید بر اهمیت و جایگاه شهر تبریز در تاریخ و فرهنگ ایران، گفت: تبریز مشروطه را احیا کرد، علاوه بر این در همه بخش های انقلاب اسلامی صاحب حق است، خداوند این سرزمین و مردم عزیزش را در کنف امام زمان (عج) محفوظ و معید بدارد.

وی با بیان اینکه ما ایران را مدیون تبریزیم، گفت: من خودم را بدهکار شهر تبریز و ولایت و تشیع را مدیون شما می دانم.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب، در باب مساله زن، اظهار داشت: شهید مطهری پیش از انقلاب در فرانسه در رابطه با جایگاه زنان در انقلاب با حضرت امام خمینی (ره) صحبت کرده و گفت " امام از ما به نقش زن در انقلاب اسلامی آگاهتر است و حضور زنان را در صحنه بیشتر و موثرتر می داند".

وی خاطرنشان کرد: 60 درصد از زائران پای پیاده کربلا امسال خانمها بودند، این خانمها جان و مهر خود را دادند و در طول تاریخ از زیارت حسین بن علی (ع) دست نکشیدند.

رئیس دانشگاه بین المللی ادیان و مذاهب گفت: امام امت با یک جمله قدر زن را بر ما حجت کرده اند، امام می فرمایند "مرد از دامن زن به معراج می رود" مهمترین، بزرگترین و ارزشمندترین مخلوق الهی حضرت محمد مصطفی (ص) است و برجسته ترین لحظه عمر پیامبر لحظه معراج بود، هرچه مرد صاحب مقام والایی باشد حتی خاتم الانبیا نیز بهترین لحظه عمرش را که بالاتر از جبرئیل رفت، از دامن یک زن تربیت شد.

وی افزود: هر بشر و علامه ای محصول یک دامن پاک بوده است، ما وامدار مادران و زنانی هستیم که تاریخ را آفریدند و ثبت کردند، باید قدر زن دانسته شود، ما در اول راهیم و این راه طولانی را باید در معرفت زنها طی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب، گفت: تشیع در گرو چهار عبارت است، بعثت، غدیر، عاشورا و انتظار، این چهار اصل در کنار هم مفهومی به نام تشیع می سازند.

رئیس دانشگاه بین المللی ادیان و مذاهب اذعان داشت: مفهوم انتظار کاری کرده که ما شیعیان با اینکه یک پنجم جمعیت مسلمانان جهان هستیم اما همیشه برابر با این چهار برابر جمعیت و فرقه های دینی مطرح شده ایم، زیرا تشیع هم انتظار دارد و هم عدالت و این دو در هم آمیخته هستند، ما چون خواهان تحقق عدالت در سراسر جهانیم چشم انتظار منجی و نجات بشریت هستیم.


 
 اسلایدر