1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 21 آبان 1397     |     کد : 1854

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریزخبر داد:

برگزاری دوره آموزش شهروندی در 65 مدرسه شهر تبریزدرسالتحصیلی جدید

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریزخبر داد:از آغاز سالتحصیلی جدید دوره آموزش شهروندی در 65 مدرسه شهر تبریز برگزار شده است.

 


حجت‌الاسلام احمدحمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریزبا اعلام  این خبر گفت: آموزش شهروندی گامی مهم و ماندگار بوده و انجام و توسعه این آموزش می‌تواند روحیه همکاری دانش آموزان و خانواده‌ها را در حفظ و توسعه فرهنگ شهروندی آماده تر کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از تدوین کتب آموزش شهروندی مخصوص مقاطع تحصیلی برای اولین بار در کشور خبر داد و افزود: کتب تدوین شده ویژه آموزش شهروندی در سرفصل های آموزش عمومی واحترام به حقوق شهروندی، حمل ونقل و ترافیک، خدمات ایمنی و آتش نشانی، مدیریت پسماند، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، غنی سازی اوقات فراغت، گردشگرپذیری و توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست به دانش آموزان ارائه خواهد شد .
حجت‌الاسلام حمیدی، اضافه کرد: ارائه آموزش‌های شهروندی به دانش آموزان در کنار آموزش‌های تئوریک درسی می‌تواند باعث رشد و شکوفایی دانش آموزان و نهادینه شدن فرهنگ شهروندی در آنان شود.
.حجت الاسلام احمد  حمیدی افزود: شهرداری تبریز مصمم هست برای اولین بار در کل کشور بتواند مبحث آموزش های شهروندی را از سنین پایه و مقاطع تحصیلی مختلف  در مدارس استان اجرایی نموده و انشاالله در آینده با صرف حداقل هزینه و زمان ، شاهد پیشرفت در مشارکت های اجتماعی شهروندان در مدیریت شهری باشیم.
.معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده فی مابین شهرداری تبریز و آموزش و پرورش اظهار داشت؛ بحث ارائه آموزش های شهروندی در مدارس که با اهتمام شهردار محترم تبریز و با انعقاد تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش استان از بهمن ماه سال گذشته  وارد فاز عملیاتی شدافزود: در تلاش هستیم ،در  سال تحصیلی جدید در تمام  مدارس دولتی بتوانیم طرح آموزش شهروندی را در مدارس تبریز اجرا کنیم.
 


 
 اسلایدر