1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 15 آبان 1397     |     کد : 1851

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریزتاکید کرد:

تلاش شهرداری تبریز  برای ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری در  مراسم بزرگداشت "روز ملی فرهنگ عمومی" در شهرداری منطقه دو گفت: فرهنگ عمومی تعیین کننده سبک زندگی و روش هایی است که هر جامعه‌ای برای خود برگزیده است و بدون شک ارتقای سطح کیفی زندگی بدون توجه به فرهنگ عمومی میسر نخواهد شد.


 

حجت الاسلام حمیدی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریزتبریز اصلی ترین تعریف فرهنگ را فصل جداگر انسان از سایر موجودات عنوان کرد.
حمیدی اظهار داشت: با عنایت به اینکه دین اسلام به مقوله علم و فرهنگ توجه ویژه ای قائل است، اشاعه فرهنگ در اسلام، کار بسیار مقدسی محسوب می شود.
حجت الاسلام حمیدی مجموعه رفتار، ادب، عبودیت، پاک زیستن و با آرامش قلب زندگی کردن را از تعاریف فرهنگ عمومی برشمرد.
وی در ادامه درباره فعالیت فرهنگی مجموعه شهرداری تبریز گفت: بطور متوسط هر روز بیش از 35 هزار نفر از 127 مرکز فرهنگی شهرداری استفاده می کنند و سالانه 1 میلیون و 300 هزار نفر از 3 هزار برنامه آموزشی و فرهنگی مختلف این سازمان، بهره مند می شوند.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز با عنوان اینکه آموزش و آگاهی هرچه بیشتر موجب مشارکت شهروندان در اصلاح برخی رفتارها و ایجاد تفاهم در بین آنها می شود، همکاری بیش از پیش شهرداری و مدارس برای آموزش شهروندی را با چاپ 26 عنوان کتاب برای آموزش کودکان ابتدایی با سرفصل هایی همچون تفکیک زباله از مبداء، مشارکت در افزایش فضاهای سبز شهری، تقویت فرهنگ حمل و نقل عمومی و ... را در ارتقای فرهنگ عمومی بسیار موثر دانست.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز ، گفت:  تمامی برنامه هایی که  در حوزه این معاونت به انجام می رسد در خدمت سیاستهای مدیریت فرهنگی  شهری و در راستای ارتقای سطح فرهنگ عمومی شهروندی و شهرنشینی است و امیدواریم با مجموعه برنامه هایی که در سطح فرهنگی اجتماعی برای شهروندان داریم ، بتوانیم سطح مشارکت شهروندان و توجه آنان به مبانی مدیریت شهری را ارتقا بخشیم .
وی با تاکید بر نقش شهروندان در ارتقاء فرهنگ عمومی، افزود: فرهنگ عمومی تعیین کننده سبک زندگی و روش هایی است که هر جامعه‌ای برای خود برگزیده است و بدون شک ارتقای سطح کیفی زندگی بدون توجه به فرهنگ عمومی میسر نخواهد شد.
گفتنی است: مراسم بزرگداشت "روز ملی فرهنگ عمومی" در شهرداری منطقه دو تبریزبا حضور مدیران ارشد شهری، مدیران مدارس و مربیان پرورشی، به منظور تحکیم همکاری های فرهنگی و اجتماعی شهرداری و آموزش و پرورش و با هدف تبادل تجربیات برای آموزش دانش آموزان در مسیر توسعه فرهنگی آینده شهر تبریز برگزار شد.

 


 
 اسلایدر