1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 19 مهر 1397     |     کد : 1839

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز :

برگزاری جلسات تخصصی ادبی در فرهنگ سرای بزرگ الغدیر

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز بیان کرد: جلسات تخصصی ادبی به پاس بزرگداشت شعرای آئینی در فرهنگ سرای بزرگ الغدیر برگزار می‌گردد.

 معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز عنوان کرد: ضرورت حفظ و تقویت شعر آئینی از یک سو و عدم انسجام شاعران جوان متعهد از سوی دیگر، ما را بر آن داشت که یکی از خلاء‌های مهم فرهنگی در چند سال اخیر که همانا کمبود جلسات ادبی به صورت تخصصی است را با برگزاری چنین جلساتی برطرف سازیم.


 معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز افزود: شهرداری تبریز بنا به رسالت علمی و فرهنگی خود طرحی را در زمینه برگزاری جلسات تخصصی ادبی آغاز کرده که این طرح به پاس بزرگداشت شعرای آئینی و با یاد و نام دو تن از شاعران توانمند ایران ملا محمد فضولی و حاج رضا صراف تبریزی هر دو هفته یکبار در فرهنگ سرای بزرگ الغدیر برگزار می گردد.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی درباره این جلسات بیان کرد: در این نشست های تخصصی شعر آیینی، سعی خواهیم كرد كه بخشی از جلسه را به قرائت گنجینه شعر آیینی و آثار برتر تاریخ شعر آیینی اختصاص دهیم و سپس كارشناسان در خصوص كم و كیف اشعار مطالبی را بیان خواهند كرد.
 
وی ادامه می دهد: همچنین در این جلسات، شاعران جوان شعرهای آیینی خود را قرائت خواهند كرد و سپس در خصوص اشعار این شاعران جوان كارشناسان فن مطالبی را ایراد خواهند كرد.
حمیدی،  یكی از ویژگی های برگزاری این نشست های تخصصی را تولید شعرهای آیینی توسط شاعران جوان دانسته و افزود: در این نشست های تخصصی بنا به فراخور اتفاقات تقویمی تاریخ تشیع موضوعاتی به شاعران جوان به عنوان دستور جلسه داده خواهد شد و سپس شاعران بر اساس موضوع خواسته شده اشعاری را خواهند سرود كه انشاء الله بعد از گذشت مدتی اشعار تولیدی به صورت كتاب منتشر خواهد شد.
 
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی افزود: شعر آیینی و شعر شیعی از دیرباز در ادبیات فارسی رویكرد موفقی داشته است و حجم قابل تامل و مثال زدنی را به خود اختصاص داده است و بعد از انقلاب نیز بسیاری از مراكز فرهنگی - هنری تبریز به این مقوله توجه ویژه ای داشته اند که یکی از این مراکز فرهنگی فرهنگ سرای بزرگ الغدیر است که تصمیم بر آن شد این نشست های تخصصی در این مکان فرهنگی برگزار گردد.
 
 


نوشته شده در   پنجشنبه 19 مهر 1397  ساعت  08:17   توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  24
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 
 اسلایدر