1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 10 مهر 1397     |     کد : 1837

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز :

سالمندان شهروندان ارشد شهر/ نکریم سالمندان از آموزه های روشن فرهنگ اسلامی

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در مراسم تکریم مادران سالمند در پارک بانوان شمس تبریزی گفت: سالمندان شهروندان ارشد این شهر هستند و باید مورد احترام تمامی اقشار قرار گیرند، در این زمینه مدیریت شهر وظیفه دارد بستر تحقق وظایف اجتماعی جامعه را فراهم نماید

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز گفت: نقش تربیت در بنیان خانواده تکریم و حرمت سالمندان و خردمندان به عنوان بزرگان خانواده و اجتماع است.

حمیدی  اضافه کرد : سالمندی موهبتی الهی است و فرد با طی کردن مسیر زندگی و انجام مسئولیت های خود به دوران سالمندی رسیده  و تجربیات و گنجینه هایی به دست آورده است که باید سایر افراد جامعه نیز از آن تجربیات بهره ببرند .
حجت الاسلام احمد حمیدی گفت:سالمندان سرمایه های ارزشمند زندگی تمامی افراد جامعه  و خیر وبرکت جامعه هستند که این سرچشمه های بی بدیل از خودگذشتگی، ایثار و فداکاری باید بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و همچنین حفظ حرمت آنان که جزئی از ارزش های دینی نظام جمهوری اسلامی است به نسل های آینده انتقال یابد.
وی بااشاره به اینکه  آیات و روایات دینی در خصوص احترام به سالمندان بیانگر توجه به جایگاه والای سالمندان است اظهار کرد: توجه به سالمندان که منبع تجربه، دانش و بزرگی هستند، نشانه جامعه سالم است، و جامعه نيز بايد از تجارب ارزشمند آنان نهايت استفاده را ببرند.
معاون فرهنگی واجتماعی  شهرداری تبریز از راه اندازی 17  کانون سالمندی درمحلات شهر تبریز با هدف انتقال تجربیات سالمندان به شهروندان  در سال جاری  خبر داد.
   حمیدی ، ارتقای سطح آگاهی و توانایی سالمندان به منظور بهبود بخشیدن به شیوه زندگی و استفاده از توان علمی،تخصصی،آموزشی سالمندان در ارتقای سطح سلامت خود و جامعه را از اهداف راه اندازی کانونهای سالمندی محلات برشمرد .
وی در پایان ضمن تاکید بر لزوم برگزاری مراسم های تکریم سالمندان  در طول سال  از مدیریت فرهنگی شهرداری منطقه یک در راستای برگزاری این  مراسم  تقدیر وتشکر نمود.
 


نوشته شده در   سه شنبه 10 مهر 1397  ساعت  11:54   توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  47
ویرایش شده در سه شنبه 17 مهر 1397 ساعت 13:47 توسط نسرین زرافشان
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 
 اسلایدر