1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 6 مرداد 1397     |     کد : 1813

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز:

گنجانده شدن رصدخانه خواجه نصیرالدین طوسی در کتب گردشگری تبریز

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز گفت: رصدخانه خواجه نصیرالدین طوسی تبریز در کتب گردشگری شهرداری تبریز گنجانده می شود.

حجت الاسلام احمد حمیدی شامگاه جمعه با حضور رصدخانه خواجه نصیرالدین طوسی تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: متأسفانه این مکان علمی و پژوهشی در بین شهروندان تبریزی شناخته نشده که باید بیش از پیش در معرفی مهم ترین رصدخانه حال حاضر کشور تلاش کرد.

وی افزود: این رصدخانه در کنار دیگر المان های کلانشهر تبریز معرفی خواهد شد تا به عنوان یکی از جاذبه های مهم علمی و گردشگری، گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب کند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز با بیان اینکه ۴۰ پوستر معرفی جاذبه های گردشگری به کشورهای مختلف فرستاده می شود، ادامه داد: این رصدخانه نیز به عنوان یکی از این پتانسیل های مهم گردشگری علمی به جهانیان معرفی می شود.

وی در ادامه افزود: همچنین تورهای گردشگری نیز برای این مکان درنظر گرفته می شود و به تورلیدرهای شهرداری تبریز نیز این رصدخانه معرفی می شود.

حجت الاسلام حمیدی همچنین از تشکیل کمیته برنامه ریزی جهت معرفی بیش از پیش رصدخانه خواجه نصیرالدین طوسی دانشگاه تبریز خبر داد.

گفتنی است، رصد خانه خواجه نصیر الدین طوسی در 45 کیلومتری جنوب شهر تبریز، بر فراز کوه بلیندی واقع شده که این رصدخانه دارای یک تلسکوپ خورشیدی و همچنین دو تلسکوپ 40 و 60 سانتی متری است که در حال حاضر بزرگترین تلسکوپ فعال ایران محسوب می شود.


نوشته شده در   شنبه 6 مرداد 1397  ساعت  06:30   توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  106
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 
 اسلایدر