1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 24 خرداد 1397     |     کد : 1790

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز طی جلسه ای با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر:

برگزاری نمایشگاه  بزرگ پیشگیری ار اعتیاد در باغ گلستان/  تلاش مستمر شهرداری کلانشهر تبریز در راستای کاهش و پیشگیری از اعتیاد در جامعه

جلسه مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با شهرداری کلانشهر تبریز در محل سالن جلسه شهرداری برگزار شد.


معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز این جلسه ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ، آسیب های اعتیاد، طلاق،حاشیه نشینی،نقاط خاص و حاد و مسائل اخلاقی و فحشا و فساد را جزء آسیب های اولویت دار کشور اعلام نمودند.
حجت الاسلام حمیدی با تاکید بر ضرورت بسیج تمامی امکانات و ظرفیت های کشوری در راستای کاهش 25 درصدی اعتیاد در 5 سال آتی ابراز داشت:هماهنگونه که مستحضرید 1 الی 6 تیرماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور نامگذاری و سند ملی در این زمینه ابلاغ شده است.
 وی ادامه داد:از مجموع برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر ، برگزاری نمایشگاه بزرگ فرهنگی وپیشگیری از اعتیاد  در باغ گلستان با حضور دستگاه های اجرایی استان به صورت متمرکز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چرا که در این نمایشگاه دستگاه های اجرایی فعالیت های یک سال گذشته و توانمندی های خود در عرصه مبارزه با مواد مخدر را در معرض دید عموم قرار خواهند داد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز در ادامه تصریح کرد: همزمان با برگزاری نمایشگاه فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد ، راهنمایی های لازم، نظرات کارشناسی و مشاوره ای به علاقمندان ارائه خواهد شد.
وی در ادامه در خصوص تلاش های مستمر شهرداری کلانشهر تبریز در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی  و پیشگیری از اعتیاد یادآور شد: 22 فرهنگسرا، 1 بوستان قرآن، 32 کتابخانه، 17 خانه سلامت، 7 پارک بانوان، 31 سالن ورزشی و 24 مسجد شبانه‌روزی، پارکهای سطح شهر از قابلیت‌های عمده شهرداری تبریز در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی  است که  دراین مراکز در راستاي ارتقاء سلامت شهري وکاهش آسیب های اجتماعی برنامه هاي گسترده اي ر در طول سال برگزار می شود.
حجت الاسلام احمد حمیدی با اشاره به برنامه های شهرداری  در حوزه پیشگیری از سوء مصرف  مواد مخدر   گفت : برگزاری همایش ها، دوره های آموزشی برای خانواده ها با موضوع مهارت های  زندگی و مهارتهای فرزند پروری ، مشاوره های فردی برای خانواده ها  و افراددر معرض آسیب ،  تولید و پخش محصولات فرهنگی وآموزشی در رابطه با اعتیاد،  برگزاری نمایشگاهها ومسابقات ورزشی  از جمله برنامه های پیشگیرانه اعتیاد درمراکز فرهنگی شهرداری تبریز به شمار می روند
وی در پایان بیان کرد: در زمینه پیشگیری از اعتیاد در تمام ایام سال ودر هفته مبارزه بامواد مخدر  با استفاده از ظرفیت ها و امکاناتی که در شهرداری وجود دارد ما آماده همکاری با تمامی اداره ها و سازمان های دولتی و غیردولتی در این زمینه هستیم تا با آگاهی دهی صحیح برای خانواده ها و علی الخصوص به جوانان  زمینه ابتلا به این پدیده خانمانسوز  در جوامع امروزی گرفته شود.
 
 
 . در ادامه این جلسه دبیر اجرایی برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به نامگذاری 5 تیر مصادف با 26ژوئن به عنوان سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در کشور جمهوری اسلامی ایران 1 الی 6 تیر ماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری گردیده و تکالیف دستگاه های اجرایی در این هفته مشخص شده است.
امیر رنجبر با بیان اینکه برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر تا 8 تیرماه ادامه خواهد داشت گفت:بدون تردید حضور سازمان های مردم نهاد در جهت مبارزه و پیشگیری از اعتیاد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
 وی پس از ارائه گزارشی کامل از انتظارات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از دستگاه های اجرایی استان تصریح کرد: دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از 5 کمیته تخصصی شامل کمیته های مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر، حقوق قضایی، درمان و حمایت اجتماعی، فرهنگی و امور اجتماعی و کمیته توسعه مشارکت های مردمی تشکیل شده است.
گفتنی است در این جلسه معاونین و مسئولین روابط عمومی دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه ، به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص نحوه برگزاری برنامه ها و همچنین نمایشگاه فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد در هفته مبارزه با مواد مخدر پرداختند.
 


نوشته شده در   پنجشنبه 24 خرداد 1397  ساعت  20:44   توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  153
ویرایش شده در يکشنبه 27 خرداد 1397 ساعت 21:33 توسط نسرین زرافشان
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 
 اسلایدر