1394

 
 
 
 پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397     |     کد : 1773

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز :

آموزش و آگاه سازی راهکار عملی کاهش آسیب های فضای مجازی است

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در همایش آسیبها و راهکارهای فضای مجازی ،آموزش و آگاه سازی شهروندان را موثرترین راهکار عملی جهت کاهش آسیب های فضای مجازی عنوان کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز گفت : امروزه در جامعه ما خانواده‌ها در سبد فرهنگی خود  با شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی، رسانه‌های مدرن روبرو هستند که هرکدام به ‌نوبه خود بخشی از فرایند تأثیرگذاری در خانواده را هدف قرار داده‌اند.

حجت الاسلام احمد حمیدی ادامه داد:.بر این اساس معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز برگزاری  دوره های  آموزشی پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی فضای مجازی رابه منظور ارتقای سطح مهارت های فردی  در دستورکار خود قرار داده است تا بتواند از روند رو به رشد معضلات شبکه های مجازی در جامعه بکاهد.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  در ادامه با بیان اینکه مؤثرترین راهبرد در پیشگیری از آسیب های اجتماعی فضای مجازی ؛ آگاه سازی و اطلاع رسانی عمومی است، افزود: آسیب‌های اجتماعی و شبکه‌های مجازی، از پدیده های نوظهور زندگی امروزی هستند که در صورت غفلت و  عدم برنامه‌ریزی درست در این زمینه، جامعه دچار زیان‌های جبران ناپذیری خواهد شد و در این میان بار سنگینی از مسئولیت بر دوش سازمان های متولی امر خطیر فرهنگ سازی است.  

حمیدی  در پایان خاطر نشان کرد: معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  با رویکردی آموزشی-محور همراه با برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی متنوع در زمینه آموزش سبک زندگی سالم از جمله آگاه سازی خانواده ها نسبت به تهدیدات فضای مجازی، تکنیک ها و شیوه های برخورد با نوجوانان بر آن بوده تا بتواند هرچه بیشتر در بالا بردن سطح سلامت ذهنی و روانی شهروندان گام برداشته و در تحقق این امر مهم نقش موثری داشته باشد. 
 اسلایدر