پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 3 شهريور 1394     |     کد : 1019

مراسم افتتاحیه جشنواره ورزشی فیروزه

مراسم افتتاحیه جشنواره ورزشی فیروزه در سالن ورزشی پورشریفی تبریز برگزار می شود
جشنواره «فیروزه» در تبریز برگزار می‌شود

روز سه شنبه 94.6.3

بانوان ساعت 9 صبح - آقایان ساعت 17:30 عصر

مکان : سالن ورزشی پورشریفی تبریزبرگزاری نخستین جشنواره آئینی، قرآنی، مذهبی، فرهنگی، هنری، تفریحی، ورزشی و گردشگری «فیروزه» در تابستان امسال در سطح شهر تبریز برگزار میشود.

با برگزاری این جشنواره و تصمیم‌گیری برای اجرای برنامه‌ها در دل محلات شهر تبریز، تلاش میشود تا درفصل تابستان کل شهر تبریز تبدیل به فرهنگسرا شده و تمام اقشار شهر از این برنامه‌ها نهایت استفاده را برده باشند.

تابستان سال گذشته، برنامه‌های فرهنگی، مذهبی، قرآنی و ورزشی این معاونت اعم از برپایی نمایشگاه‌ها با موضوعات مختلف، برگزاری محافل انس با قرآن و کرسی‌های تلاوت قرآن، جُنگهای شادی و… در مناطق 10 گانه شهر تبریز برگزار شد که امسال با رویکرد اجرای مراسمات در محلات، برنامه‌های متنوعی را درقالب جشنواره فیروزه برای تمامی شهروندان در سنین مختلف درنظر گرفته شده است.

- یکی از محورهای مهم این جشنواره محور ورزش است.

این برنامه‌ها و دیگر ویژه‌برنامه های جشنواره فیروزه برای سه مقطع سنی زیر 11 سال، بالای 12 تا 17 سال و 18 سال به بالا درنظرگرفته شده و تلاش براین است که موضوعات متنوع این جشنواره بتواند در قالب‌های مختلف با ابزارهای مختلف که مؤلفه‌های جذب مخاطب، تأثیرگذاری، پر کردن بهینه اوقات فراغت، آموزش صحیح و… را داشته باشد، جای خود را در سبد فرهنگی، آئینی ، ورزشی و قرآنی شهروندان باز کرده و روزهای پرباری برای فصل تابستان آنان رقم زند.

قالب‌های مختلف این جشنواره در بخش ورزش با ابزارهایی نظیر هفت سنگ و ... به منصه ظهور خواهد رسید، که موجب شکوفایی بازیهای بومی محلی آذربایجان را در پی خواهد داشت.

از قرار دادن تمام این ابزارها در محور ورزشی جشنواره فیروزه ، تمامی شهروندان تبریزی می‌توانند هنر ورزشی خود را در قالب‌های ورزشی یاد شده که استعداد و توانایی آن را دارند، به نمایش گذاشته و دراین جشنواره شرکت کنند.

سعی براین است موضوعات و قالب‌های جشنواره هماهنگ و همسطح مقاطع سنی درنظر گرفته شده باشد تا هر شخص بنا به سن و سال خود استعدادهایش را شکوفا کرده و رشد دهد؛

برای مثال خردسالان زیر 13 سال می‌توانند درخصوص موضوعاتی که درمحور ورزش به آنها اشاره شد، با ثبت نام که در ماههای گذشته اعلام شده به ارائه توانمندی خود پرداخته و درجشنواره فیروزه سهیم شوند.

امسال با طراحی و اجرای جشنواره فیروزه شاهد حضور تک تک شهروندان تبریزی در برنامه‌های متنوع این جشنواره باشیم.PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر