1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 29 مرداد 1394     |     کد : 1011

احداث فرهنگ سراها، ایجاد زیرساخت های فرهنگی

فرهنگ سراها و خانه های فرهنگ، یکی از ضروریات زندگی شهری است


فرهنگ سراها و خانه های فرهنگ، یکی از ضروریات زندگی شهری است؛ در نگاهی دیگر اگر مقوله فرهنگ را، در هر بعد، با نگاهی موشکافانه بررسی کنیم، آن را زیرساخت توسعه شهر خواهیم دید. حتی به جرات می توان گفت که رشد فرهنگی، منشا تمام توسعه ها و پیشرفت هاست و نبود یا ضعف در ساختار آن، موجب اضمحلا ل در پیکره جامعه شهری خواهدبود.
توجه به زیرساخت ها و ایجاد امکانات در حوزه های فرهنگی، یکی از اموری است که در شهرداری تبریز جزو اولویت رده های اول محسوب می شود وشهرداری، در این مسیر، علاوه بر اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی، با احداث مکان هایی که مستقیم یا غیر مستقیم با امور فرهنگی در ارتباطند، سعی در ارتقای سطح فرهنگ شهر دارد.
یکی از این پروژه ها، فرهنگسرای رضوان شهر است که در حوزه شهرداری منطقه 10 قرار دارد. این فرهنگ سرا در فضایی به مساحت 800مترمربع و با سازه فلزی در حال احداث است. طراحی آن نیز به شکل ساختمانی دو طبقه همراه با امکانات جانبی از جمله محوطه و فضای سبز صورت گرفته ست.
عملیات اجرایی این فرهنگ سرا در خرداد ماه سال گذشته آغاز شده و تاکنون بیش از نیمی از کارهای عمرانی آن انجام شده است.
بنا به اعلام شهرداری منطقه 10 تبریز، این پروژه با برآورد اولیه ای حدود 8میلیارد ریال در حال احداث می باشد.

امید آن می رود با تکمیل و بهره برداری از این فرهنگ سرا، نیازهای ساکنان محدوده رضوان شهرو و حتی محلات اطراف به چنین فضاهایی، تا میزان قابل توجهی، تامین گردد.نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  310
 
 اسلایدر