1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 21 اسفند 1390     |     کد : 100

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز : هنر موسیقی متعهد باید در سطح کشور ارتقاء یابد

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز در مراسم تجلیل از اسفندیار قره باغی با تاکید بر اینکه هنر موسیقی متعهد باید ارتقاء یابد گفت: آثار هنر متعهد در مرحله نخست سلامت روحي و فرهيختگي دروني را براي هنرمند به همراه دارد و گام نهادن در اين مسير، آينده هنر کشور را تضمين مي‌کند

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز : هنر موسیقی متعهد باید در سطح کشور  ارتقاء یابد
آیین تجلیل از  هنرمند فرهیخته دكتر اسفنديارقره باغي، همزمان با اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نادر مرتضی پوربا حضور  اهالي موسيقي و دوستداران فرهنگ و هنر، معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، مديركل دفتر موسيقي و رئيس انجمن موسيقي  و معاون فرهنگی و هنری شهرداری کلانشهر تبریز در تالار وحدت تهران برگزار شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز در مراسم تجلیل از اسفندیار قره باغی  با تاکید بر اینکه هنر موسیقی متعهد باید ارتقاء یابد گفت: آثار هنر متعهد در مرحله نخست سلامت روحي و فرهيختگي دروني را براي هنرمند به همراه دارد و گام نهادن در اين مسير، آينده هنر کشور را تضمين مي‌کند.
ناصر وحیدی مهر  در ادامه با بیان اینکه دکتر اسفندیار قره باغی جز نادر هنرمندان موسیقی است که مساعی خود را صرف داغ بودن تنور دفاع مقدس کرده است گفت: ،  دکتر قره باغی  بيش از 800 اثر در زمينه موسيقي مقاومت و دفاع مقدس ساخته است که از آثار بيادماندني وي مي‌توان سرود معروف "آمريكا ،آمريكا ننگ به نيرنگ تورا" نام برد.
  در این مراسم اركستر سمفونيك تهران به رهبري استاد نادر مرتضي‌پور به مناسبت تجليل از اسفنديار قره‌باغي با اجرای 6 قطعه از جمله ساحل ايمان قطعه ای كه دفترموسيقي آن را به مناسبت بيداري كشورهاي اسلامي سفارش و براي اسفنديارقره باغي نوشته شده با اجرای دکتر قره باغی  براي علاقمندان به روي صحنه رفت. درپایان این مراسم براي تجليل از اين هنرمند موسیقی، حميد شاه آبادي( معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي) ، سيد حمدميرزماني(مديركل دفتر موسيقي) ، وحيدي مهر(معاون اجتماعي شهرداري تبريز) ضمن تقدير از زحمات قره باغي لوح هايي را به نشانه قدرشناسي به ایشان  تقديم كردند.
 شایان ذکر است: دكتر اسفنديارقره باغي تنها خواننده ايراني با مدرك دكتري آواز است وي در تبريز متولد شده است و از نوادگان ستارخان است اولين كار او در راديو درسال 1350 سرود" اي ايران" بود. سرود اي ايران را قبلا استاد بنان با پيانو وبه صورت ترانه اجرا كرده بود كه قره‌باغي براي اولين‌بار اين كار را با مارش نظامي اجرا كرد.اسفنديار قره‌باغي پس از انقلاب اسلامي به عنوان رهبر گروه كر تالار وحدت مشغول به كارشد.PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر