پیوندها
 
 فرهنگ شهر
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

فرهنگ‌شهر؛

محصولات دوستدار محیط زیست

محصولات دوستدار محیط زیست در سال های اخیر گام‌هایی اساسی برای حرکت به سوی اقتصاد پاک برداشته شده است. از جمله می‌توان به سیاست‌هایی در جهت به حداقل رساندن ضایعات، جایگزینی محصولات جدید سازگار با طبیعت و کاهش گازهای گلخانه‌ای اشاره کرد.
پنجشنبه 9 بهمن 1399

فرهنگ‌شهر؛

محیط زیست؛ پسماند(۲)

محیط زیست؛ پسماند(۲) بشر امروزی دچار نوعی مصرف گرایی ناآگاهانه گردیده است که برخی عوامل خاص باعث مصرف‌گرایی اجباری برای شهروندان و حتی ساکنین روستاها گردیده است و پیامد آن تولید میلیون‌ها تن انواع پسماندهای مختلف به صورت روزانه می باشد.
سه شنبه 7 بهمن 1399

فرهنگ‌شهر؛

محیط زیست؛ پسماند (۱)

محیط زیست؛ پسماند (۱) بشر امروزی دچار نوعی مصرف گرایی ناآگاهانه گردیده است که برخی عوامل خاص باعث مصرف‌گرایی اجباری برای شهروندان و حتی ساکنین روستاها گردیده است و پیامد آن تولید میلیون‌ها تن انواع پسماندهای مختلف به صورت روزانه می باشد.
شنبه 4 بهمن 1399

فرهنگ‌شهر؛

راهکارهای کاربردی اصلاح الگوی مصرف انرژی

راهکارهای کاربردی اصلاح الگوی مصرف انرژی فرهنگ‌اصلاح الگوی مصرف، شاید دقیق ترین عبارتی باشد که برای استفاده بهینه از تمامی امکانات مادی و معنوی می توان به کار برد. استفاده‌ی بهینه از امکانات، علاوه بر صرفه جویی اقتصادی در آن، شامل اصلاح روش مصرف نیز می‌شود.
دوشنبه 15 دي 1399

فرهنگ‌شهر؛

اصلاح الگوی مصرف

اصلاح الگوی مصرف شاید به دلیل وضوح معنا، برای کمتر کسی این سؤال ایجاد شده باشد که معنای اصلاح الگوی مصرف‌ها چیست؟ احتمالا بارزترین شاخصه‌ی این عنوان، صرفه جویی و پرهیز از اسراف باشد.
پنجشنبه 11 دي 1399

فرهنگ‌شهر؛

کار داوطلبانه، سازمان‌های مردم‌نهاد

کار داوطلبانه، سازمان‌های مردم‌نهاد سازمان‌های مردم نهاد و یا (NGO)ها سازمانی با شخصیت حقوقی مستقل، غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است که برای انجام فعالیت بایط با گرایش فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، بشردوستانه و بر اساس قانونمندی و اساسنامه مدون، رعایت چارچوب قوانین موضوعه کشور و مفاد آیین نامه های اجرایی آن فعالیت می‌کند.
دوشنبه 8 دي 1399

فرهنگ‌شهر

نظم در مدیریت زمان

نظم در مدیریت زمان بهترین و کاربردی‌ترین تعریف نظم و انضباط شخصی، انجام مهم‌ترین کار به بهترین شکل ممکن در زمان مشخص شده است.
دوشنبه 1 دي 1399

فرهنگ‌شهر؛

بازی‌های بومی و محلی

بازی‌های بومی و محلی بازی‌های بومی به بازی‌هایی اطلاق می‌شود که در منطقه یا محله خاصی اجرا شوند، در بازی‌های محلی وسعت تحت پوشش بازی بیشتر شده و اختصاص به استان با استان‌هایی دارد که دارای وجوهاتی مشترک مانند آب و هوا، زبان و ... باشد.
دوشنبه 1 دي 1399

فرهنگ‌شهر

شرایط یک مطالعه خوب

شرایط یک مطالعه خوب شرایط مطالعه، مواردی هستند که با دانستن، به کارگیری و یا فراهم نمودن آنها می توان مطالعه‌ای مفیدتر و با بازدهی بالاتر داشت.
دوشنبه 24 آذر 1399

فرهنگ‌شهر

رفتار با معلولین(۲)

رفتار با معلولین(۲) در زندگی هر فردی معلولیتی نهفته است. پیری و دوران کهولت، حوادث و بسیاری از وقایع ممکن است در سرکار، خیابان، حتی منزل برای ما رخ دهد و ما را دچار معلولیت کند. ولی آیا با معلول شدن و نقص عضو باید با گوشه‌ای رفت و عزلت برگزید یا این که دوباره چرخ زندگی را به حرکت درآورد؟
شنبه 15 آذر 1399
 
 اسلایدر