1394
 
 پیوندها
 
  حقوق شهروندی در کلام مقام معظم رهبری

توجه به قشرهای مستضعف و محروم
دراين نهضت بايد کارهاي عميق، ماندگار و زود بازده که آثار آن بيشتر متوجه قشرهاي مستضعف و محروم مي‌شود، مورد توجه کامل قرار گيرد.

خدمتگزاری، وظیفه دائمی
وظيفه خدمتگزاري، وظيفه اي نيست که پس از مدتي از دوش مسوولان برداشته شود.

گزارش دهی به مردم
مسؤولان بخشهاي مختلف به مردم گزارش بدهند که چه خدمت بزرگ و چه کارشايسته اي را براي مردم انجام داده اند.

تلاش برای رسیدن به اهداف
مسوولان باید با شناخت و بکارگیری صحیح ظرفیت های مادی و معنوی بسیار فراوان و بی نظیر کشور در بخش‌های مختلف و همت و کار مضاعف، برای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله و حتی فراتر از آن، تمام توان خود را به کار گیرند.

فراهم بودن زمینه ی عرصه های فن آوری
در عرصه‌های فن‌آوری هم ظرفیت‌های کشور بسیار عظیم و غیرقابل تصور و زمینه کارهای بزرگ فراهم است.

یکپارچگی مسوولان
منظور از یک‌پارچگی مسوولان، چشم‌پوشی از اختلاف سلیقه‌ها و نظرها نیست زیرا اختلاف سلیقه‌ها و بحث‌های علمی و کارشناسی موجب پیشرفت کارها خواهد شد ولی این اختلاف دیدگاه‌ها نباید باعث توقف حرکت کشور و یا جدا شدن مسیر حرکت افراد شود.

پاسخگو در پیشگاه خداوند
مسوولان در نظام اسلامی باید بدانند که از لحظه لحظه دوران مسوولیت آنها، در آن دنیا سؤال خواهد شد. بنابراین باید به گونه‌ای عمل کنیم که بتوانیم در پیش‌گاه خداوند پاسخ قانع کننده‌ای داشته باشیم.

خدمت به اسلام
عزیزان من! این جور جوانی کردن و اینگونه دوران عزیز و گرانبهای جوانی را در راه خدمت به اسلام و انقلاب و مردم صرف کردن، هر انسان آگاهی را در مقابل شما به غبطه و تحسین وا می دارد.

قدرشناسی نعمت و توان خدمتگزاری
جوانان مؤمن، ارزشمند، فعال و متعهدی که نعمت و توان خدمت گذاری را از خداوند هدیه گرفته اند، باید روحیه پرشور و جهت گیری صحیح خود را قدر بدانند و مسوولان و مدیران کشور نیز این گنجینه لایزال و این حرکت عظیم را قدرشناسی کنند.

سفیران کار و تلاش و خدمت
جوانان بسیج سازندگی، سفیران «کار و تلاش و خدمت و مجاهدت» در مناطق مختلف کشور هستند و این فواید بزرگ، اثبات می کند که جریان عظیم بسیج سازندگی را باید حفظ و تقویت کرد.

انجام خدمت رسانی عمیق تر و ماندگارتر
ممکن است ما انواع و اقسام کارها و برنامه‏ ها را پیش رو داشته باشیم و اجرا کنیم. باید در میان آنها، آنچه خدمت‏ رسانی عمیق‏تر و ماندگارتر و زودبازده‏ تر محسوب می‏شود، اولویت پیدا کند. به ویژه این کارها باید بیشتر در خدمت قشرهای مستضعف و محروم و محتاج جامعه صورت گیرد.

فلسفه ی وجودی مسوولان
مسوولان باید به دنبال عدالت باشند. دنبال آسان کردن زندگی برای طبقات مستضعف و محروم و پابرهنه باشند؛ کسانی که در روز خطر این مملکت را نجات دادند. فلسفه وجودي همه مسوولان خدمت به مردم است.
 
 اسلایدر